top of page

Erkek Yüz İnceltme

Neden Bichat Balls (yanak yağı) kullanıyorsunuz?

Bişektomi, yanaklarda bulunan Bichat toplarının çıkarılmasından oluşan kozmetik bir cerrahi prosedürdür. Bu nedenle, Bichat veya yağ gövdesinin toplarını yanaktan, ağzın içinden çıkarmaktan oluşur (yağı 2 yanaktan çıkarın).

Yanakları hassaslaştırmak ve yüz çizgilerini yeniden tanımlamak için referans müdahaledir. Çok etkili olmayan yanakların liposuction'ının yerini aldı. Yanakları kazmayı, elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmeyi ve çenelerin açılarını çıkıntı yapmayı mümkün kılar. Tüm bu kriterler günümüzde güzellik standartları olarak tanımlanmaktadır. Yüzünüzü yeniden tanımlar ve bunu kalıcı olarak yapar. Yanakların yuvarlaklığını (dışbükey) S şeklinde düzeltir.

Bişektomi, mankenler üzerinde sıklıkla uygulanan, giderek yaygınlaşan bir cerrahi prosedürdür. Çoğunlukla kadınlarda görülür. Gerçekten de, yanak yağı kilo değişimlerinden çok az etkilenir ve bir ömür boyu neredeyse sabit kalır. Bu nedenle önemli kilo kaybından sonra yanakların yuvarlaklığı devam edebilir. Fizyolojik rolü sınırlıdır ve rezeksiyonu kısmi, jugal kısmı ile sınırlıdır.

Maksillofasiyal cerrah, bu tür ameliyatları gerçekleştirmek için ideal bir kahramandır. Gerçekten de, Bişektomi tekniğinde eğitim almanın ve yüzün mükemmel bir anatomik bilgisine sahip olmanın yanı sıra, diğer tıbbi patolojiler için Bichat topları da dahil olmak üzere düzenli olarak cerrahi prosedürler uygular.

Bişektomi ameliyatı

Hastaneye yatış prosedürleri

Bişektomi tercihen ayaktan hastanede yatış sırasında yapılır.

Anestezi

Farklı anestezi yöntemleri mümkündür. Ağzın lokal anestezisi veya yatıştırıcı ilaçlarla güçlendirilmiş lokal anestezi (damarlardan uygulanan) genellikle yapılır. Genel anestezi, rahatınız için veya ısırık fobisiyseniz de yapılabilir.

Bişektominin yürütülmesi

Yara izleri görünmez çünkü ağızda, yanak ve dişler arasındaki diş eti seviyesinde gizlidir.

Bişektomi, 2 yanağınızdaki yağın kısmen alınmasından oluşur.

Dikiş iplikleri emilebilir, yani kendi başlarına kaybolurlar.

Ameliyat sonrası takip

  • Ameliyat sonrası ağrı kesiciler, antienflamatuarlar ve gerekirse antibiyotiklerin reçete edilmesi ile konforunuz kuraldır. Çok ağrısız, oldukça rahatsız edici bir işlemdir.

  • Genel bir kural olarak, ameliyat sonrası dönemde ortaya çıkarsa, yüz ameliyatından sonra normal, yanaklardaki şişliğinizin (ödeminizin) tamamen ortadan kalkması 3 ila 5 gün sürer.

  • Ayrıca diş eti ve ağız izlerinizin tamamen iyileşmesini sağlamak 2 hafta sürer.

  • Ödem ve morlukların (çürüklerin) varlığı sizi rahatsız ediyorsa, sosyal ve profesyonel alandan tamamen tahliye edilmesi yaklaşık 7 gün sürer. Aksi takdirde 2-3 gün içinde faaliyetlerin yeniden başlaması mümkündür.

  • Ameliyattan 1 ay sonra sigara içmek kesinlikle yasaktır.

  • Düzenli olarak buz paketlerini, ameliyat edilen bölgelerle temas halinde, günde en az birkaç saat koyun ve bu, rahatınız için ilk 2-3 gün boyunca ve şişmeyi önlemek için.

  • Hem gündüz hem de gece çok sıcak bir odada olmaktan kaçının.

  • Başınızı yastıklarla yükselterek uyuyun.

  • Diyetinizin herhangi bir çiğneme çabası gerektirmemesi koşuluyla (yumuşak beslenme, öğütülmüş, karıştırma, doğrama, öğütme, sıvı ...) ve bunun ilk 3 gün boyunca tüm yiyecekleri ameliyat sonrası ilk günden itibaren yiyebilirsiniz. 2 gün boyunca sıcak yiyecekler içmekten veya yemekten kaçının. Aksine, soğuk veya ılık yiyecekleri tercih etmek gerekir, çünkü soğuk ağrıyı hafifletir ve ısı kanamayı teşvik eder.

  • Her yemekten sonra, dişlerinizi sistematik olarak, yumuşak kıllı cerrahi bir diş fırçasıyla (INAVA 7-8/100 tipi), yara izleri de dahil olmak üzere ancak nazikçe fırçalayın. Ardından, tüm yiyecek artıkları izlerini gidermek için ağzınızı sistematik olarak büyük bir bardak soğuk suyla, ardından antiseptik bir gargara ile durulayın.

\

Bişektomi: sonuç

Bişektominizin tam ve kesin sonucunu gözlemlemek için, yanakların ödeminin tamamen emilimini ve iyileşmenin kazanılmasını beklemek gerekecektir.

İnce ve ince cilde sahip hastalarda, nihai sonuç 6 hafta sonra görselleştirilir.

Kalın ve sıkı bir cilde sahip hastalarda, nihai sonuç 3 ay sonra görselleştirilebilir.

dd.jpg
HMY7nAIK8tPQlUyTRXofZeJr1jLiWu_2.png

Ön Muayene Randevusu 

Form Doldurun

En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz

bottom of page