top of page

Göz Kapağı Estetiği

Genellikle bakışın ruhun yansıması olduğu söylenir. Bu yüzden görünüm bir erkeğin çekiciliğine bu kadar katkıda bulunur ve neden baştan çıkarma gücüne söylemiyorsunuz? Terimin geniş anlamıyla baştan çıkarma, elbette aşkta baştan çıkarma, aynı zamanda baştan çıkarma, profesyonel başarı, arkadaşlarla karizma vb. Ancak görünüm, erken yaşlanma belirtileri gösteriyorsa size ihanet edebilir. Blefaroplasti olarak da adlandırılan göz kapağı ameliyatının erkeklerde neden bu kadar başarılı olduğunu anlıyoruz: verimlilik, hız, doğal görünüm ve sağduyu buluşma noktasında.

 

Prensip

Blefaroplasti, göz kapaklarının estetik işlemidir. Üst göz kapaklarını, alt göz kapaklarını veya 4 göz kapağını düzeltip düzeltmediğimize bağlı olarak üst, alt veya total blefaroplastiden bahsediyoruz. Prosedür yaşlanma belirtilerini iyileştirir veya genç erkeklerde ortaya çıkan kalıtsal utançları düzeltir.

Yol Tarifleri

Blefaroplasti kimler içindir?

Blefaroplasti, 40 yaşından itibaren veya hatta gözlerinden önce "yorgunluk vuruşu" gösterdiğini fark eden tüm erkekler için endikedir. Açıklamalar çevreden de gelebilir.
Sarkan ve kabarık üst göz kapakları, solmuş alt göz kapakları ve özellikle cepler, "bavullar" demek değil, görünümü ciddi şekilde değiştirir. Bu belirtiler sigara ve aşırı alkol tüketimi ile daha da şiddetlenir.

Blefaroplastiden ne beklenmeli?

Blefaroplasti, görünümü düzelterek değiştirmeden yenileyecektir

§  Üst göz kapakları için sarkık deri fazlalığı (dermatokalayazis) ile ilgili ağır ve sarkık görünümleri yavru bir göz görünümü verir

§  alt göz kapakları için sarkık görünümleri, buruşuk ve buruşuk

§  ve özellikle alt göz kapaklarının yağlı cepleri veya fıtıkları ve bazı durumlarda üst göz kapaklarının iç köşesinde kalıcı olarak kaybolacaktır.

Blefaroplasti neyi düzeltmez

Ancak prosedür gözlerin kırışıklıklarını, aslanın kırışıklıklarını (kaşların arasında bulunan derin dikey kırışıklıklar), karga ayaklarının kırışıklıklarını (gözün dış açısında), kaşların sarkmasını veya oluklar olan koyu halkaları düzeltmez.
Tüm bu lezyonlar uygun tamamlayıcı tedavilerle düzeltilecektir: botulinum toksini veya hyaluronik asit enjeksiyonları, kaş kaldırma.

Müdahale

Süreç

Hazırlık ve çizim

Kesilerin izi, oturmuş ve uyanık hastada tespit edilir; Ameliyathanede de fotoğraflar çekiliyor.

Anestezi modu

İşlem genellikle lokal anestezi veya vigil anestezi (intravenöz sakinleştiriciler tarafından derinleştirilen lokal anestezi) olarak da adlandırılan nöroleptanaljezi altında gerçekleşir. Bu seçenek gerçek konfor sağlar. Bununla birlikte, özellikle duygusal hastalar için genel anestezi mümkündür.
Seçim, siz, cerrah ve anestezist arasındaki konsültasyondan kaynaklanacaktır.

Hareket

Üst göz kapağı için, fazla deri bir iğ şeklinde rezeke edilirken, olası bir iç yağ cebi çıkarılabilir. Müdahalenin herhangi bir izi için kalacak olan tek şey, göz kapağının kıvrımında bulunan ve bu nedenle gizlenmiş küçük, neredeyse görünmez bir yara izidir.

Alt göz kapağı için kesi kirpiklerin hemen altından yapılır, 3 ayrı bölmede (iç, orta ve dış) oturan yağlı fıtıklar çıkarılır ve cilt gerginlik olmadan yeniden örtülür.

Bandaj

Dikişten sonra, göz kapakları ayrılırken çıkarılan buzlu göz kompresleri ile birkaç saat korunur.
Müdahalenin süresi vakaya bağlı olarak 30 dakika ile 1 saat 30 arasındadır.
Klinikte kalış süresi ayaktadır ve aynı gün taburcu edilmesine izin verir.

Teknik değişkenler

Sadece yağlı cepleri veya fıtıkları olan ancak fazla derisi olmayan genç erkekler için, alt göz kapaklarının müdahalesi ciltte kesi olmadan ve dolayısıyla yara izi bırakmadan yapılabilir; Trans-konjonktival yol adı verilen içsel bir yoldur.
Lazer blefaroplastinin klasik tekniğe göre bir üstünlüğü yoktur.

İlişkili müdahaleler

§  İçi boş göz veya belirgin koyu halkalar durumunda, lipofilling veya lipostructure olarak da adlandırılan bir lipomodelleme.

§  Gözün dış köşesinin sarkması ile üzgün görünüm durumunda canthopexia uygulanacaktır.

§  Blefaroplasti, serviko-yüz germe gibi başka bir gençleştirme prosedürü ile birleştirilebilir .

Tüm estetik tıbbi prosedürler, hyaluronik asit kırışıklık dolgusu enjeksiyonları, botulinum toksin enjeksiyonları, peeling gibi göz kapağı ameliyatlarının sonuçlarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ameliyat sonrası takip

Süitler hızları ve sadelikleri ile karakterizedir. Hasta genellikle sadece gizli göz rahatsızlığı veya minimum tahriş hisseder. Sadece birkaç gün boyunca herhangi bir çabadan kaçınmanız önerilir.
Morarma (morarma) ve şişlik (ödem) hemen sonrasında olağandır. Güneş gözlükleri veya füme lensler genellikle fark edilmez. Teller 5. günde çıkarılacaktır.
Bir hafta boyunca herhangi bir sp
or aktivitesi önerilmez.
Hastanın cerrah tarafından verilen talimatlara sıkı sıkıya bağlı kalması esastır.

Sonuçlar

Modern gelişmeler ve teknikler, blefaroplasti için mükemmel doğal sonuçlar elde etmeyi mümkün kılarken, riskleri ve komplikasyonları en aza indirir.
Nihai sonuç 1 ayda takdir edilir, ancak yara izleri bu tarihten sonra hala iyileşecektir. Görünüm, doğal kalırken, dinlenmiş ve rahat bir görünümle gençleştirilir. Müdahale, maiyet için tespit ed
ilemez kalacaktır. Sonuçlar sürdürülebilir, prensip olarak kesindir. Cepler geri dönmeyecek ve yara izi görünmez kalacaktır.
Sonuç olarak, blefaroplasti veya göz kapağı cerrahisi, vakaların büyük çoğunluğunda fonksiyonel, estetik ve psikolojik açıdan mükemmel sonuçlar veren güvenilir bir müdahaledir.

ccc.png

Ön Muayene Randevusu 

Form Doldurun

En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz

bottom of page