top of page

Erkek Yüz Germe Estetiği

Yüz germe erkekler arasında daha yaygın hale geliyor ve takipçi kazanmaya devam ediyor. Belirli bir yaştan itibaren, yüzün cildi rahatlama eğilimindedir ve genellikle çift çene ve çenelerin eşlik ettiği yorgun bir görünüm verir. Bu nedenle yüz germe özellikleri yeniler ve zamanın etkilerini azaltır.

 

 • Anestezi: genel

 • Müdahale süresi: 2 ila 3 saat

 • İyileşme: bir hafta

 • Sporun yeniden başlaması: bir ay

 

Erkek yüz germe nedir?

Erkeklerde, yüz germe yorgun bir ovalin yeniden çizilmesinden ve gevşek bir boynun sıkılmasından oluşur. Sarkık cildi açıklayan çeşitli faktörler, yani sıkılıkta kademeli bir azalma ve kas tonusu kaybının neden olduğu yağ dokusunun yer değiştirmesi.

Erkekler için yüz germenin hiçbir şekilde yüzün özelliklerini veya kimliğini değiştirmeyi amaçlamadığını unutmayın. Bu, daha ziyade, onun özelliklerinin yanı sıra dışavurumculuğunu da geri kazanma sorunudur. Başka bir deyişle, müdahale zamanla kaybolan görünümü ve gençlik özelliklerini yeniden kazanmaya yardımcı olur.

Yüz germenin birkaç amacı vardır

 • yaşın neden olduğu fazla cildi çıkarmak,

 • birimleri değiştirmek veya yeniden yapılandırmak,

 • Yüzün cildini ve yüzeysel kaslarını sıkılaştırın.

Saç yönetimi de bu tür müdahalelerde dikkate alınması gereken önemli bir noktadır. Saç kökleri yüz ve boyun derisinin büyük bir bölümünü kapladığından, uygulayıcı çok özel tekniklere başvurmak zorundadır. Bu, saç bölgelerini değiştirmekten kaçınmak ve doğal bir sonuç elde etmek içindir.

Somut olarak, cerrah cildin yeniden gerilmesinin sakalın ve kulak bölgesindeki bazı kılların yeniden büyümesini desteklemediğinden emin olmalıdır. Yara izleri genellikle kulakların arkasına gizlenir.

Endikasyonları: erkekler için neden ve ne zaman yüz germe yapılır?

Yüz germe, dokuların sarkması özellikle önemli olduğunda erkeklerde gerekli hale gelir. Bu duruma bazen yüzdeki içi boş alanlar da eşlik eder. Dolgu enjeksiyonları veya lipofilling ile estetik tıp daha sonra rakip değil, tamamlayıcı bir tedaviyi temsil eder.

Liposuction, sarkık cilt düşük olduğunda fazlasıyla yeterlidir. Prosedür daha sonra çift çene gibi belirli bir alanla sınırlıdır. Öte yandan, tonlanmış ve mükemmel kalitede bir cilt şarttır.

Yüz germe açısından yapılan işlemler çoktur:

 • Serviko-yüz germe, yüzün ovalindeki cildin elastikiyet kaybını düzeltir ve boyundaki fazla deri veya yağları giderir.

 • Alın germe, sarkmış alın ve kaşları düzeltir.

 • Zamansal kaldırma, kaşın kuyruğunu kaldırmayı mümkün kılar.

 • Malar yüz germe, elmacık kemiklerini kaldırarak ve alt göz kapağının yağ ceplerinin altında oluşan malar torbalarını düzelterek yüzün orta orta kısmına odaklanır.

Erkeklerde, yüz germe en az 45 yaşından itibaren mümkündür. Sarkan yüz derisini tedavi etmek isteyen kişilere yöneliktir.

Gerekirse ve daha iyi sonuçlar için yüz germe ameliyatını boyun liposuction, blefaroplasti, içi boş yanaklara otolog yağ enjeksiyonu veya hyaluronik asit enjeksiyonları gibi tamamlayıcı müdahalelerle kombine etmek oldukça mümkündür.

Bununla birlikte, erkekler için yüz germenin ifade çizgilerini, yani kaşlar arası kırışıklıkları ve gözlerin dış köşesinde bulunan kaz ayağı kırışıklıklarını düzeltmediğini unutmayın. İşlem ayrıca cilt tonunu iyileştirmez..

Donmuş bir yüz korkusu bugün artık yok. Bu sadece çoklu yüz germelerin sonucudur ve teknik olarak zayıf bir şekilde ustalaşmıştır.

Erkekler için yüz germe nasıl çalışır?

 

Erkekler için yüz germe operasyonu sırasında

Ağrısız bir kozmetik işlemdir, ancak genel anestezi veya sedasyon altında gerçekleşir. İlk olarak, cerrah cildi altta yatan dokulardan soyar. Boynun ve yüzün liposuction'ı, gıdı ve çenede lokalize olan fazla yağları giderir.

Cildin yeniden gerilmesi ancak eksizyon ile fazla derinin çıkarılmasından sonra mümkün olacaktır. Yüzeysel kas-aponevrotik sistemin ayrılması, yüz kaslarını tekrar gerginleştirmek için sıklıkla gereklidir. Bu tip bir prosedür için, kesiler cildin kıvrımlarına gizlenir.

Erkekler için yüz germe ameliyatından sonra

İyileşme odasında kısa bir süre kaldıktan sonra, hasta doğrudan odasına gidebilecektir. Ameliyat sonrası kanamayı önlemek için ilk gece çok sıkı bir bandaj takacaktır. İlk gece çok rahatsız edicidir, bu yüzden ayakta tedavi ameliyatına 24 saat hastanede yatmayı tercih ediyoruz.

Bu nedenle 24 saat hastanede yatış önerilir. Ertesi gün, sabahın geç saatlerinde, cerrah bandajı çıkarır, böylece eve gidebilirsiniz. Ödem gelişimini önlemek için bir sıkıştırma başlığı reçete edilir.

Ödemin eşlik ettiği bir rahatsızlık ve gerginlik hissi hissetmek nadir değildir. Rahatsızlık bir hafta sonra yavaş yavaş kaybolur. İyileşme döneminde dikiş bölgelerinde ani hareketlerden kaçının. Bu nedenle, prosedürü takip eden ay içinde kuaförden kaçınmak en iyisidir.

Operasyonu takip eden 15 gün boyunca alkol ve tütünün yanı sıra şiddet içeren faaliyetlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca, iyileşen cildi tahriş etmemek için sakalınızı en az bir hafta tıraş etmekten kaçının.

Günlük aktivitelerin yeniden başlaması bir hafta sonra mümkündür. Herhangi bir çürüğü gizlemek istiyorsanız hafif örtücü makyaj yapmanız önerilir. Yara izleri ilk aydan itibaren oldukça gizlidir. Ameliyattan sonraki ilk 2 ay boyunca, güneşe doğrudan maruz kalmaktan kaçının.

Erkekler için yüz germe işleminin sonuçları

Servikofasiyal yüz germe işleminin sonuçları ilk haftanın sonunda ikna edici ve doğaldır. Prosedür, kırklı yaşlarındaki hastaların iyi görünmesini sağlar. Öte yandan, yaşlı erkeklerde, yüz birkaç yıl daha genç görünmektedir. 2 durumda, yüz germe yüzün ve boynun ovalini yeniden çizer ve aynı zamanda sarkmış cildi düzeltir.

Ödem ve morluklara rağmen, değişim anında görülebilir. Bir hafta sonra yavaş yavaş sonuçların tadını çıkaracaksınız. Bununla birlikte, stabilizasyon 1 ila 3 aylık bir süre gerektirir. Erkeklerde serviko-fasiyal yüz germe işleminin sıkılaştırıcı etkisinin yanı sıra kutanöz retraksiyonun kesin olduğu unutulmamalıdır.

Cildin kalitesine ve ameliyat sonrası bakıma bağlı olarak operasyonun etkileri ortalama 10 yıl sürmektedir. Ancak bu tip müdahaleler yaşlanma sürecini engellemez.

Erkekler için yüz germe süresi

Genel olarak operasyon yapılacak düzeltmelere ve yapılacak ek hareketlere bağlı olarak 2 ile 3 saat arasında sürmektedir.

elmacık-kemigi-estetigi.jpg

Ön Muayene Randevusu 

Form Doldurun

En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz

bottom of page