top of page

Vücut Şekillendirici

Amerika Birleşik Devletleri'nde çok moda bir operasyon olan ve ünlü çikolata veya altı paket arayan erkekler arasında popüler olan abdominal liposculpture, geleneksel abdominal liposuction'dan türetilen bir tekniktir. Karın kaslarını daha görünür hale getirmeyi amaçlar.

 

Abdominal liposculpture nedir?

Abdominal gravür veya abdominal gravür olarak da adlandırılan abdominal liposculpture, yüksek çözünürlüklü bir liposuction tekniğidir. Karın kaslarını yeniden çizmek ve görünmesini sağlamak için göbekte bulunan yüzeysel yağın çıkarılmasından oluşur.

Bu çok yeni müdahale, kırk yaşından küçük (80'lerin başında doğum) geleneksel liposuction'ın teknik iyileştirmelerinden doğmuştur. Bu nedenle göbek liposuction tekniğinin bir türevidir.

Endikasyonları: neden ve ne zaman abdominal liposculpture yapmalı?

Abdominal liposculpture, tüm erkeklerin fantezilerinden birini, iyi çizilmiş karın kaslı bir göbeğe sahip olma fantezilerini tatmin eder. Göbek liposuction'ı ile elde edilen düz ve sıkı bir mide yerine, liposculpture, iki sıra karın kasının, çikolata çubuklarına atıfta bulunan ünlü "altı paketin" ortaya çıkarılmasını mümkün kılar.

Abdominal liposculpture, karnında az miktarda yağ bulunan, cilt kıvrımı 2 cm'den az olan hastalar için tasarlanmıştır.

Karın aşındırma en son kozmetik cerrahidir. Endikasyon iyi yerleştirildiğinde karın üzerindeki gerçek çikolata çubuklarını şekillendirmenizi sağlar.

Dr. Thierry Ktorza

Estetik Cerrah , Paris

 

Abdominal liposculpture nasıl çalışır?

Abdominal liposculpture operasyonu öncesi

Her şey bir istişareyle başlar. Cerrahın sizi muayene etmesine ve operasyon için iyi bir aday olup olmadığınızı görmesine izin vermek önemlidir. Cerrah karnınızda bulunan yağ miktarını değerlendirecektir. Ayrıca, erkeklerde sıklıkla olduğu gibi, liposuction için erişilebilir başka yağ birikintileriniz olup olmadığını da not edecektir. Bu yağlar genellikle kalçalarda, aşk bileklerinde, aynı zamanda pektoraller seviyesinde bulunur. Daha iyi bir estetik sonuç için tüm bu bölgelere aynı operasyon sırasında müdahale edilmesi tavsiye edilir.

Klinik muayene sırasında cerraha istediğiniz soruları sorabileceksiniz. Size ayrıntılı alıntı ve bilgilendirilmiş bir onam ile birlikte bir bilgi formu verecektir.

Abdominal liposculpture operasyonu sırasında

Operasyon genellikle ayakta tedavi bazında gerçekleşir. Lokal anestezi gerçekten uygun değildir, çünkü uygulanması çok acı verici olacaktır. Genel anestezi bu nedenle en iyi seçenektir, çünkü daha rahattır.

İşlemin başlangıcında stratejik bölgelerde bulunan fazla yağların alınması için konvansiyonel liposuction yapılır. Daha sonra, kasların konturunu çizmek için spesifik kanüller kullanılarak yüksek hassasiyetli liposuction yapılacaktır. Bazı durumlarda, alınan yağ, kas hacmini artırmak için lipofilling ile yeniden enjekte edilebilir.

Operasyonun sonunda, sonucu korumak için özel bandajlarınız olacaktır. Bunlar, içine küçük bir esnek hortumun yerleştirildiği 3 cm genişliğinde elastoplat şeritleridir.

Karın liposculpture ameliyatı sonrası

Ameliyat edilen bölgeler mavi ve hafif şişmiş olacaktır. Ağrı, yapılan işin derecesine göre değişir, ancak 1 ila 10 arasında bir ölçekte, 3 olarak sınıflandırılır. Ağrının güçlü olması durumunda, size reçete edilecek analjeziklerle hafifletilebilir.

Bandajlarınızı, bir ay boyunca giyeceğiniz bir kompresyon giysisi eşliğinde yaklaşık 10 gün boyunca saklamalısınız.

Çok önemli olmamak kaydıyla operasyondan sonraki gün faaliyetlerinize devam edebileceksiniz. Spor aktiviteleri için müdahaleden sonra 2 ila 4 hafta beklemek gerekecektir. Ayrıca, bir ay boyunca herhangi bir alkol tüketimi önerilmez.

Bu prosedür sırasında, riskler ve komplikasyonlar çok nadirdir ve herhangi bir ameliyatta, yani flebit riskinde yaygındır, ancak fiziksel aktivitelerin restorasyonu ile önlenir. Liposuction'ın neredeyse hiçbir cerrahi komplikasyonu yoktur. Tek gerçek risk, endikasyonun çok sınırlı olması durumunda hastalar için yetersiz görülen bir sonucun elde edilmesidir.

Abdominal liposculpture sonuçları

Sabırlı olmanız gerekecektir, çünkü ameliyat sonrası ödem ve morarma nedeniyle sonuçların görünür olması zaman alır. Yeni karın kaslarınızı takdir etmek için 3 ila 6 ay bekleyin.

İşlem sırasında yağ enjeksiyonu veya lipofilling yapılmışsa, enjekte edilen yağda bulunan büyüme faktörleri kasların daha da büyümesini sağlayacaktır. Bu durumda en iyi sonuç için, fiziksel egzersizlerin yapılması tavsiye edilir. Karın kaslarını kurutmaya ve güçlendirmeye yönelik bir diyet yapılması da tavsiye edilir.

Böyle bir müdahale, rafine bir bel, daha atletik bir siluet ve iyi şekillendirilmiş karın kasları bulmanızı sağlayacaktır. 3 mm olan ve sayıları 5 veya 6 olan yara izleri, 6 aydan bir yıla kadar geçen bir süreden sonra çok az görünür olacaktır.

Abdominal liposculpture süresi

İşlem 1 saat 30 ila 2 saat arasında sürer. Genel olarak, işlemin aynı akşamından ayrılabilirsiniz. Hastaneye yatış durumunda ve yapılacak iş daha önemliyse 24 saat hastanede kalırsınız.

erhh.jpg

Ön Muayene Randevusu 

Form Doldurun

En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz

bottom of page