top of page

Yanak Estetiği

Bişektomi, yanaklarda bulunan Bichat toplarının çıkarılmasından oluşan kozmetik bir cerrahi prosedürdür. Bu nedenle, Bichat veya yağ gövdesinin toplarının yanaktan, ağzın içinden çıkarılmasından oluşur (2 yanaktan yağ alın).

Yanakları hassaslaştırmak ve yüz çizgilerini yeniden tanımlamak için yapılan referans müdahalesidir. Yanakların liposuction'ının yerini aldı, ki bu çok etkili değildi. Yanakların kazılmasına, elmacık kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesine ve çenelerin açılarının çıkıntılanmasına izin verir. Tüm bu kriterler günümüzde güzellik standartları olarak tanımlanmaktadır. Yüzünüzü yeniden tanımlar ve bunu kalıcı olarak yapar. Yanakların yuvarlaklığını (dışbükey) bir S şekline düzeltir.

Bişektomi, sıklıkla mankenler üzerinde uygulanan, giderek yaygınlaşan bir cerrahi işlemdir. Esas olarak kadınlarda yapılır. Gerçekten de, yanak yağı kilo değişimlerinden çok az etkilenir ve bir ömür boyu neredeyse sabit kalır. Bu nedenle önemli kilo kaybından sonra, yanakların yuvarlaklığı devam edebilir. Fizyolojik rolü sınırlıdır ve rezeksiyonu kısmi, jugal kısmı ile sınırlıdır.

Maksillofasiyal cerrah, bu tür bir ameliyatı gerçekleştirmek için ideal bir kahramandır. Gerçekten de, Bişektomi tekniğinde eğitilmiş olmanın ve yüz hakkında mükemmel bir anatomik bilgiye sahip olmanın yanı sıra, diğer tıbbi patolojiler için Bichat topları da dahil olmak üzere cerrahi prosedürleri düzenli olarak gerçekleştirmektedir.

h9oeM7F4.jpg
h9oeM7F4.jpg

Ön Muayene Randevusu 

Form Doldurun

En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz

bottom of page